dinsdag 14 april 2026
Len Wijnands scoort zijn eerste doelpunt dit seizoen - Foto: Evert Geurts

Marvilde herstelt zich sterk tegen hekkensluiter SVSOS

Meerveldhoven – Vorige week leed Marvilde tegen het stugge Netersel de eerste seizoensnederlaag. Vandaag trof Marvilde de nummer-laatst, SVSOS uit Biest Houtakker. De uitwedstrijd werd gewonnen met 1-6 en dus was de verwachting dat de uitglijder van vorige week rechtgezet kon worden. Dat gebeurde ook en de bezoekers mochten tevreden zijn dat de nederlaag net onder de dubbele cijfers bleef.

De wedstrijd verliep grotendeels richting het doel van SVSOS, maar de bezoekers kregen de eerste kans. In de 5e minuut haalde Jesper Priems links in het strafschopgebied uit, maar zijn schot belandde in het zijnet. In de 13e minuut kwam Marvilde voor het eerst goed door. Ruben Dillen gaf de bal diep op links op Sem van Rhee. Diens balletje breed leverde een simpele intikker op voor Sander Megens, 1-0. Dertien minuten later leverde Megens eenzelfde balletje af op de meegekomen Len Wijnands die zijn eerste doelpunt van dit seizoen intikte, 2-0.

SVSOS kwam nauwelijks in het strafschopgebied bij Marvilde, dus moest het hebben van afstandsschoten. In de 27e minuut mocht Dorus Boers dat doen, maar Sven Steevens bracht met zijn vuisten redding. Het mooiste doelpunt viel 2 minuten later. Sem van Rhee trok vanaf links naar binnen, twijfelde tweemaal om te schieten, maar bij de derde keer schoot hij de bal hard in de kruising, 3-0. De wedstrijd liep als verwacht, maar een minpuntje was er iets na het half uur toen er 2 keer gewisseld moest worden en Stan Janssen (hamstring) voor langere tijd uitgeschakeld zal zijn. Ook Ruben Dillen ging naar de kant met een enkelblessure.

Doelpunten vielen snel in tweede helft

In de 47e minuut kopte Sander Megens een vrije trap van Sem van Rhee op de lat, maar Rik Janssens kon eenvoudig bij de tweede paal de rebound inkoppen, 4-0. Vijf minuten later speelde Rik Janssens in op Sander Megens op de rand van het strafschopgebied. Sander maakte de één-twee af en zo kwam Rik alleen voor doelman Lars Jonkers uit, 5-0. Weer 4 minuten later pakte Sander Megens op de middenlijn de bal van een tegenstander af, ging alleen naar het doel van SVSOS en tikte simpel de bal langs doelman Jonkers, 6-0.

Met ruim een half uur te gaan leken dubbele cijfers in de maak, maar zover kwam het uiteindelijk niet al was dat qua kansen zeker mogelijk. In de 67e minuut gaf Michael Creemers op rechts de bal diep op Van Rhee. Die ging alleen op het doel af en schoof de bal door de benen van de doelman, 7-0. Vier minuten later gaf Cas Coppelmans de bal diep op Sem van Asperdt, maar alleen voor de doelman won de sluitpost. Een kwartier voor het einde gaf Van Rhee voor vanaf rechts en tikte Rik Janssens bij de tweede paal binnen, 8-0. Het slotakkoord kwam 10 minuten voor tijd toen Rik Janssens een niet te missen kans gaf aan Sander Megens die dan ook voor de 9-0 zorgde.

Twee minuten voor tijd kreeg SVSOS nog een uitgesproken kans op de eretreffer. Gijs van Oort kwam helemaal alleen voor Sven Steevens, maar schoot tegen de Marvilde doelman aan, terwijl de rebound voor een leeg doel naast werd geschoten door Pieter Spapens. Na de 1-6 winst in Biest-Houtakker, kende Marvilde ook in de thuiswedstrijd tegen SVSOS geen enkele problemen. De voorsprong op de nummer twee, Were Di, blijft na dit weekend nog steeds vijf punten.

Doelpunten:
13. Megens 1-0, 26. Wijnands 2-0, 29. van Rhee 3-0; 48. R. Janssens 4-0, 52. R. Janssens 5-0, 56. Megens 6-0, 67. van Rhee 7-0, 75. R. Janssens 8-0, 81. Megens 9-0

Opstellingen:
Marvilde: Steevens; Creemers, van Avezaath, Kantelberg (64. Coppelmans), Wijnands; S. Janssen (33. Geerlings), Bartholomeus (64. van Asperdt), Wilting; Dillen (33. R. Janssens), Megens, van Rhee
SVSOS: Jonkers; G. Abrahams (82. W. Abrahams), L. Priems, M. van Oort, Brekelmans; Jansma, Daan Vingerhoets, Boers, G. van Oort; Dirk Vingerhoets (46. Spapens), J. Priems