Oerle – Sinds de winterstop zit RKVVO in de flow: na 6x winst klommen de Oerlenaren van een plaats in de gevarenzone naar een stevige plaats in de middenmoot. Maar vanmiddag ging het mis tegen nabuur DBS. RKVVO was geen schim van de afgelopen weken en verloor terecht van DBS, dat de 3 punten goed kon gebruiken om uit de degradatiezone te komen.
De toeschouwers waren in het voorjaarszonnetje volop naar sportpark Heikant in Oerle gekomen. Zouden ze RKVVO eindelijk weer eens zien winnen van DBS, dat zo langzamerhand een “angst-gegner” geworden is voor de Oerlenaren? Vorig seizoen verloor RKVVO al tweemaal van DBS met 3-1 en eerder in dit seizoen gingen de blauwgelen in Meerhoven ook al met 2-1 de boot in. Helaas …. ook in dit duel trok RKVVO opnieuw aan het kortste end en daar was niets op af te dwingen.
De eerste helft was ronduit teleurstellend aan RKVVO-kant. Er werd gedurende 45 minuten geen enkele kans gecreëerd en Oers mocht blij zijn dat het met slecht een 0-1 achterstand de rust inging. Aanvankelijk was het een redelijk gelijk opgaande strijd zonder kansen aan beide zijden. Pas in de 24e minuut kreeg DBS de eerste grote kans: Pim Messing kon van dichtbij op het doel vlammen, maar zijn schot ging rakelings naast. Een minuut later was het echter raak: een fraaie voorzet van Bryan Ge werd door Rik de Wit koppend tegen de touwen gewerkt, 0-1. Het tamme RKVVO zette er weinig tegenover om iets aan die achterstand te doen. Het was zelfs DBS dat de grootste kans kreeg om RKVVO pijn te doen. Pim Messing schoot vrijstaand voor RKVVO-doelman Danilo Verus rakelings naast.
Na rust zat er weinig verbetering in aan de kant van de thuisploeg. Opnieuw was het DBS dat de voorsprong had kunnen uitbouwen. Na 3 minuten schoot Rik de Wit hard in het zijnet en weer 3 minuten later ging een schot van linksback Stijn Putmans rakelings naast. Trainer Eric van der Palen bracht na een klein uur Kempers en Valies in, waardoor er meer diepgang in het spel van RKVVO kwam. Luuk Soetens creëerde na ruim een uur eindelijk een kans door vanaf de punt van het strafschopgebied op doel te schieten, maar DBS-doelman Mitchell van Laarhoven bracht redding met zijn benen.
In de 68e minuut kon DBS-spits Rik de Wit alleen op de RKVVO-doelman afgaan, maar de ver uit zijn doel gekomen Danilo Verus voorkwam met zijn voeten erger onheil. Vijf minuten later was het wèl raak. Een verkeerd gespeelde bal van Benn Soetens kwam precies in de voeten van Bryan Ge die, 1-op-1 op Verus afgaand, de hoek voor het uitkiezen had, 0-2. Vijf minuten later leek RKVVO terug in de wedstrijd te komen toen invaller Bart Sanders het net wist te vinden, 1-2. Het was echter ijdele hoop wat ondanks wat meer druk naar voren was het DBS dat nogmaals een grote kans kreeg. Negen minuten voor het laatste fluitsignaal moest Verus nogmaals redding brengen. Op het randje van het 16-meter gebied voorkwam hij de 1-3 toen Rik de Wit nogmaals op het Oerse doel mocht afgaan.
DBS pakte vanmiddag een verdiende overwinning die 3 belangrijke wedstrijdpunten opleverde in strijd om niet in degradatieproblemen te komen. RKVVO, dat zo mooi “in de flow zat” moet zich nu zien te herpakken voor de komende wedstrijd: donderdagavond tegen hekkensluiter FC Eindhoven /AV.
Doelpunten:
25. de Wit 0-1; 73. Ge 0-2, 78. Sanders 1-2
Opstellingen:
RKVVO: Verus; Wibbens, L. Segers, B. Soetens, Rijkers; van Sambeek, Jongenelen (59. Kempers), Huybers (80. M. Soetens); L. Soetens (68. Sanders), van Esch (59. Valies), van Dijk
DBS: van Laarhoven; Duran Corniel, Otten, Sebregts, Putmans (81. Koekendorp); van den Berk, van Breemen, Cetin (84. Verberne); Messing (81. van Asten), Ge, de Wit