zondag 10 mei 2026
Remco Ruijs rukt op langs de zijlijn, achtervolgd door Gábor Kaszás - Foto: Herman Schoemaker

Rood Wit en Braakhuizen schieten weinig op met gelijkspel

Geldrop – Een wedstrijd die niet verloren mocht worden. Sterker nog, bij winst zouden belangrijke punten gepakt worden om weg te komen van de gevarenzone. Het gold voor beide teams. De wedstrijd tussen de nummer 11 van de 3e klasse (Rood Wit) en nummer 12 (Braakhuizen) eindige echter onbeslist. En daar schoten beide teams weinig mee op, al houdt Rood Wit hiermee wèl Braakhuizen onder zich.

Op het zonovergoten sportpark De Kievit begonnen beide teams fanatiek aan de wedstrijd. Rood Wit had zeker in het begin, meer druk op Braakhuizen dan andersom. Na 7 minuten was de eerste kans voor de Veldhovenaren. Finn van Gulik schoot hard op de keeper, maar die verwerkte het schot tot hoekschop. Drie minuten later gaf – de op links meegekomen Geldropse back – Benali een perfecte diepe bal op El Maach. Die wist Justin Manders te verschalken, maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel.

Twee doelpunten binnen 4 minuten

Nadat Rood Wit ondertussen aan zijn vijfde hoekschop toe was viel de eerste goal. De hoekschop van Sem Buiting werd nog door Braakhuizen doelman Jeroen Mallens weggewerkt, maar in de rebound werd de bal vanaf links opnieuw de 16 ingeschoten. Achterin het strafschopgebied kon Roel Krol die bal in de korte hoek tikken, 0-1. Rood Wit kon niet lang van die voorsprong genieten, want vijf minuten later viel er een wonderschoon doelpunt aan de andere kant. Het was de eerste hoekschop voor Braakhuizen in de wedstrijd. Sofiane Ouis schoot de bal daarbij naar de op 20 meter voor het doel staande Gábor Kaszás, die de bal meteen vol op de slof nam. De bal ging als een streep de kruising van het Veldhovense doel in, 1-1. Deze gelijke stand ging ook de rust in want in het restant van de eerste helft waren er nauwelijks kansen te noteren.

In de tweede helft gingen de teams gelijk op. Rond de 66e minuut werd het even gevaarlijk voor het Rood Wit doel. Eerst was daar, binnen de 16, een (goede) sliding van Marijn van den Oever, waarbij Braakhuizen speler Benali de grond op ging. Heel Braakhuizen schreeuwde om een strafschop, maar de scheids wuifde alles weg. Vijf minuten later werd een voorzet van Ibrahim Sanatci bij de tweede paal binnengetikt door Ouis. Nu claimde Braakhuizen een geldig doelpunt, omdat Justin Manders de bal achter de doellijn zou hebben tegengehoden. Maar ook hier ging de scheidsrechter (terecht) niet in mee.

Hinken op 2 gedachten

In het restant van de wedstrijd was het aan beide zijden hinken op twee gedachten: gaan we vol voor de winst (met een kans op een tegendoelpunt) of kunnen we leven met een remise? Het voetbal werd dan ook opportunistischer aan beide kanten met vaak lange ballen naar voren. Toch ontstonden nog enkele kansjes. In de 73e minuut was Rood Wit invaller Dann net te laat om een voorzet bij de tweede paal in te schieten (Jeroen Manders greep de bal net voor zijn voeten weg). Een minuut later kopte Sanatci op enkele meters voor het Rood Wit doel een hoge bal hard op doel, maar Justin Manders tikte de bal fraai over de deklat heen. En ook Loek Pardoel kreeg in de 78e minuut nog een kans om de winst naar Veldhoven te nemen. Hij ontving een hoge voorzet van Dann op de punt van het doelgebied en probeerde de bal in de lange hoek te schieten, maar helaas voor Rood Wit ging de bal voor het doel langs.

Het werd dan ook na 90 minuten een (terecht) gelijkspel, waarmee beide teamms weinig opschieten om uit de gevarenzone te komen. Het enige pluspuntje voor Rood Wit is dat ze Braakhuizen vooralsnog onder zich houden op de ranglijst.

Doelpunten:
20. Krol 0-1, 24. Kaszás 1-1

Opstellingen:
Rood Wit: Manders; Wouters, Breton, van den Oever, Mandigers; Hawedi (63. Huybers), Ruijs, Jeoffrey (75. Verbeek); Krol (63. Pardoel), Buiting, van Gulik (72. Dann Shallom)
Braakhuizen: Mallens; Sweegers, Peters, Plaum, Benali; Azzarfani, Ozer, Angkotta, Ouis; Kaszás (85. Karatas), El Maach. (wissels: 63. Schoenmaker & Sanatci)