maandag 16 juni 2025
Rood Wit kampioen 4e klasse C - Foto: Chantal Straatman

Rood Wit flikt het na zinderende ontknoping in 4e klasse!

Veldhoven-Dorp – In de 4e klasse C liep het uit op een zinderende ontknoping. Rood Wit in punten gelijk met Vessem, maar met een doelsaldo dat 1 doelpunt slechter was dan Vessem. Voor beide ploegen was het dan ook deze middag “scoren, scoren, scoren”. En dat deden ze ook in Vessem (tegen Tuldania) en in Veldhoven (tegen HMVV). In de hitchcock-achtige laatste competitieronde trok Rood Wit in extremis aan het langste end en sleepte alsnog het kampioenschap in de wacht!

Wekenlang stond Rood Wit aan kop van de ranglijst met 5 punten voorsprong op Vessem. Maar na de nederlaag tegen Vessem (3-0) en het gelukkige gelijkspel tegen Jong Brabant (3-3), stond Rood Wit ineens tweede met een iets slechter doelsaldo. Na een uitstekend seizoen leek het kampioenschap door de vingers van de Veldhovenaren weg te glippen. Maar Rood Wit herstelde zich op tijd!

De Veldhovenaren begonnen energiek aan de wedstrijd, zodat HMVV er nauwelijks aan te pas kwam. Al na 5 minuten schoot Loek Pardoel op de binnenkant van de paal, maar de bal werd op de doellijn weggewerkt. Twee minuten later was het al raak. Finn van Gulik schoot de bal binnen de zestien in de verre hoek, 1-0. Vier minuten later trof Pardoel ook het doel, maar die goal werd afgekeurd vanwege buitenspel.

Rood Wit bleef hoog druk zetten wat in het strafschopgebied van HMVV af en toe tot hachelijke situaties leidde. Nadat Krijn Feskens voor Rood Wit na 24 minuten nog rakelings over kopte, liet HMVV zijn tanden zien. Zo werd een voorzet van Thijs van Gisbergen na ruim een half uur door de bij de 2e paal geheel vrijstaande Mark Verstijnen snoeihard over de kruising geschoten. In de 39e minuut had Rood Wit doelman Filip Mihajlov met zijn vuisten een uitstekende redding op een hard schot van Thijs van Gisbergen, dat de hoek in leek te gaan. En 3 minuten voor het rustsignaal testte ook Floran Veerman nog eens of de Rood Wit doelman wakker was, maar die bokste het harde schot van 20 meter uit zijn doel. De rust brak aan met de wetenschap dat, ondanks de 1-0 voorsprong, ook Vessem met 2-1 voor stond.

Mike Meulenbroek kopt de 2-0 binnen – Foto: Chantal Straatman

De tweede helft moest Rood Wit dus vol aan de bak om te scoren! Na 57 minuten was het weer raak, een voorzet van Sem Buiting werd door Mike Meulenboek in het doel gewerkt, 2-0. Een minuut later kreeg HMVV een grote kans, maar Theun van den Borne kopte rakelings naast. Drie minuten later kwam de 3-0 op het scorebord. Een vrije schop van Appie Gunay werd perfect ingekopt door de meegekomen centrale man van Rood Wit, Remco Ruijs. Rood Wit was op dit moment virtueel kampioen, gezien de tussenstand bij Vessem-Tuldania. Maar steeds als Rood Wit scoorde, deed Vessem dat ook.

In de 63e minuut had Loek Pardoel de 4-0 op zijn slof, maar 1-op-1 op doelman Stijn van den Borne schoot hij tegen de doelman. Rood Wit bleef drukken, want het wist dat het alleen op doelsaldo kampioen zou kunnen worden. In de 70e minuut toch een aanval van HMVV. Stef Schellekens, die zijn laatste wedstrijd speelde in zondag-1, kopte hard terug op zijn doelman Mihajlov, denkend dat die op de doellijn stond. Maar hij stond twee meter van hem af. Gelukkig had Mihajlov in een reflex de bal klemvast te pakken.

Rood Wit moest blijven gaan, gezien de stand in Vessem, en dat deed de thuisploeg ook. De 4-0 viel in de 71e minuut na een hoekschop die door rechtsback Krijn Feskens perfect werd ingekopt. Maar meteen viel in Vessem ook weer een doelpunt (5-1), waardoor Rood Wit aan het kortste end zou trekken. Het venijn zat echter in de laatste minuut waarin Rood Wit alsnog de vijfde in het doel schoot. Een assist van Stef Schellekens werd door Remco Ruijs in het doel gewerkt ….. de kampioensgoal!

Beide kampioenskandidaten wisten wat ze moesten doen om kampioen te worden. Vessem deed dat met een 5-1 overwinning op Tuldania, Rood Wit met een 5-0 winst op HMVV. Het doelsaldo werd daardoor gelijk, waardoor de beslissing viel voor diegene die het meeste doelpunten had gescoord in de competitie. En dat was Rood Wit met 62 versus 58 voor Vessem. Inderdaad een hitchcock-ontknoping in de 4e klasse! Rood Wit promoveert naar de 3e klasse en dat werd met veel supporters tot in de late uurtjes gevierd op sportpark De Korze!

Doelpunten:
7. van Gulik 1-0; 57. Meulenbroek 2-0, 61. Ruijs 3-0, 71. Feskens 4-0, 90. Ruijs 5-0

Opstellingen:
Rood Wit: Mihajlov; Feskens, Schellekens, Ruijs, Gunay (90. Verbeek); Buiting, Huybers, Wesley (57. Verhoeven); Meulenbroek (82. Hawedi), van Gulik (57. Jansen), Pardoel
HMVV: S. van den Borne; D. Verstijnen, Spooren, H. Smolders, Moors (R. van Strijdhoven); M. Verstijnen (90. Meulenbroeks), T. van den Borne, Michelbrink (90. Bartels), Smolders, van Gisbergen; Veerman (K. van Strijdhoven)